starszy sternik motorowodny wymiana patentu

Znaleziony temat: starszy sternik motorowodny wymiana patentu

Jak zostać starszym sternikiem motorowodnym i wymienić patent?

Starszy sternik motorowodny to osoba, która posiada uprawnienia do prowadzenia jednostek pływających z napędem mechanicznym o mocy do 110 kW na wodach śródlądowych oraz na morzu do 3 mil morskich od brzegu. Aby zostać starszym sternikiem motorowodnym, należy przejść odpowiednie szkolenie i zdać egzamin.

W Polsce szkolenie dla starszych sterników motorowodnych prowadzą szkoły żeglugi śródlądowej oraz szkoły motorowodne. W trakcie szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu żeglugi, bezpieczeństwa na wodzie, nawigacji oraz obsługi jednostek pływających.

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu, należy złożyć wniosek o wydanie patentu sternika motorowodnego w Urzędzie Morskim lub Urzędzie Żeglugi Śródlądowej. Wniosek powinien zawierać m.in. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz dokument potwierdzający posiadanie odpowiednich kwalifikacji zdrowotnych.

Wymiana patentu sternika motorowodnego jest konieczna co pięć lat. Aby dokonać wymiany, należy złożyć wniosek o wydanie nowego patentu w Urzędzie Morskim lub Urzędzie Żeglugi Śródlądowej. Wniosek powinien zawierać m.in. aktualne zaświadczenie lekarskie oraz dokument potwierdzający ukończenie szkolenia uzupełniającego.

W Karlino oraz innych miastach można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących szkoleń dla sterników motorowodnych oraz wymiany patentów. Warto również poszukać informacji na temat noclegów oraz pracy w branży żeglugowej, która może okazać się ciekawą opcją dla osób zainteresowanych tym tematem.

Podsumowując, aby zostać starszym sternikiem motorowodnym i wymienić patent, należy przejść odpowiednie szkolenie, zdać egzamin oraz złożyć wniosek w Urzędzie Morskim lub Urzędzie Żeglugi Śródlądowej. Warto również poszukać informacji na temat szkoleń uzupełniających oraz pracy w branży żeglugowej.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: starszy sternik motorowodny wymiana patentu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Świat Według Kiepskich – Przegląd postaci

Świat Według Kiepskich to polski serial komediowy, który zdobył serca milionów widzów na całym świecie. Przedstawia on losy rodziny Kiepskich i ich przyjaciół, którzy wpadają

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.